stats
 • اگر می شد روند پیری را کند کرد!

  دوست داشتید چند سال زندگی کنید؟ 70 سال 80 سال یا مثلا 120 سال؟ شایدم بیشتر؟ اگر می شد روند پیری را کنترل کرد به نظر شما زندگی ها چه طوری می شد؟

 • نور‌ آبی چطور مزاحم خواب ما می‌شود؟

  زندگی در دنیای مدرن امروز در کنار مزایا و محاسن بسیار، گاهی سلامتی انسان را به شکل جدی تحت تاثیر قرار می‌دهد. موضوعات مختلف که سلامت جسمی و روانی را تهدید می‌کند، گاهی بسیار مشخص است و بسرعت اثر خود را نشان می‌دهد و گاهی در طولانی‌مدت و به شکل نامحسوس سلامت فرد را تهدید می‌کند.

 • خلأهای قانونی، زمینه‌ساز رفتارهای غیر قانونی

  چند سالی است برخی موسسات حقوقی با این که از اداره ثبت شرکت‌ها مجوز رسمی دارند، به جای پیگیری قضایی پرونده‌های مراجعان خود، سعی می‌کنند با رویه‌های غیر قانونی و به کارگیری افراد قلدرمآب، این پرونده‌ها را حل و فصل کنند.

 • جام‌جم از شیوه‌های جدید شرخری در قالب موسسات حقوقی گزارش می‌دهد

  شرخرهای کت و شلواری

  زیر جو آرام شهر، پشت کرور کرور تابلوی کوچک و بزرگ لمیده روی دیوارها که هنر اهالی شهر را داد می‌زنند، عده‌ای با مشکلات مردم کسب و کار می‌کنند، راه‌های میانبر می‌روند، خلاف می‌کنند، وعده می‌دهند و امید واهی می‌فروشند اغلب زیر پوشش دفاتر شیک، لای زرورق قانون و پشت کلمات پر طمطراق.

 • جام‌جم فرجام راه‌اندازی سامانه حقوق و دستمزد مدیران را پیگیری می‌کند

  بالاخره چند می‌گیری‌ آقای مدیر!

  انتشار فهرست حقوق دریافتی همه مدیران اجرایی در یک سایت اینترنتی، اقدامی ساده اما بسیار مؤثر در جلب اعتماد عمومی محسوب می‌شود که شاید نیاز به قانون هم نداشت و دولت می‌توانست در جهت شفافیت، اقدام به اجرای آن کند؛ اما گویا حتی با وجود حکم قانونی، عزمی برای ایجاد چنین سایتی وجود ندارد.

 • نگاهی به روش‌های نوین جاسوسی در پوشش ‌«NGO»ها و اقدامات دانشگاهی؛

  هوای جاسوسی

  کلمه «جاسوسی» که شنیده می‌شود، بیشتر افکار عمومی به سمت شیوه‌های اطلاعاتی و عملیاتی بسیار پیچیده کشیده می‌شود، اما همیشه قرار نیست جاسوسی با اقدامات محیرالعقول همراه باشد؛ بسیاری از اطلاعات و مسائل ساده و حتی پیش پا افتاده می‌تواند به عنوان ابزاری برای مخفی‌ترین عملیات‌های جاسوسی مورد استفاده قرار بگیرد.

 • تهدیدی که امکان عملیاتی شدن دارد

  در روزهای اخیر شاهد تهدید اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام بودیم که از سوی آقای عراقچی در اندیشکده چتم‌هاوس انگلیس مطرح شد. این تهدید در حالی مطرح شد که طرف آمریکایی اعلام کرده در اردیبهشت آینده درباره برجام تجدیدنظر خواهد کرد.

 • سیامک، نعمتی بود! +گزارش تصویری

  پرسپولیس با برتری یک بر صفر مقابل استقلال خوزستان در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران 57 امتیازی شد. این تیم حالا فقط 3 امتیاز با قهرمانی فاصله دارد. سیامک نعمتی تک گل پرسپولیس را مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند. گزارش تصویری این دیدار را اینجا ببینید.